Чи можна робити масаж при грижі?

Хвороби хребта сьогодні можуть потурбувати вже в двадцятирічному віці. І одна з основних причин – гіподинамія. Малорухливий спосіб життя нічого доброго для хребта не представляє, а згаяне лікування остеохондрозу може призвести до появи міжхребцевої грижі. Масаж при хребетній грижі відіграє важливу роль при відновленні після проходження основного терапевтичного курсу. Масаж вважається не просто рекомендованим, а необхідним, коли мова йде про грижі хребта або грижі в поперековому відділі.

Важливо! Призначення для проходження масажного курсу повинен давати лікуючий лікар. Масажист, який буде виконувати процедуру, обов’язково повинен мати медичну освіту. Крім того, при наявності гострого болю в місці захворювання масаж не рекомендується.

Масаж при хребетній грижі

Для того, щоб ефективність масажу була максимальною, масажист повинен слідувати наступним правилам:

  • Опрацювання не самої грижі, а зони навколо неї.
  • Особлива увага приділяється кінцівкам, так як грижа хребта впливає на кінцівки.
  • Масажні техніки – тільки щадні! При грижі хребта неприпустимі сильні натискання, сильні розтирання, легкі удари і т. д. Розминання зони, розтирання і надавлювання повинні бути максимально акуратними і м’якими.

Таким чином, на питання: «Чи можна при хребетної грижі робити масаж?», Ви знаєте відповідь. Так, масаж можна і навіть потрібно, але тільки при призначенні лікаря і виконання процедури масажистом з медичною освітою.

Чим ефективний масаж при хребетній грижі?

  • Покращується циркуляція крові. Тканини і м’язи отримують необхідне харчування, а біль у м’язах зменшується.
  • Усунення больового синдрому та суглобах і м’язах. Крім того, зменшується тиск на диски.
  • Звичайно, не забувайте, що масаж – це автоматичне підвищення рівня ендорфінів у крові. Покращується загальне самопочуття і зникає дратівливість.

Масаж при міжхребцевій грижі поперекового відділу

Дуже часто страждає саме поперековий відділ, якщо робота пов’язана з великим вантажем або робота «на ногах», а в розслабленому стані тіло знаходиться дуже мало.

При міжхребцевій грижі поперекового відділу страждають і хребці. Зміщення хребців доставляє сильний біль і обмежує рухливість. При проведенні масажу, одне із завдань фахівця – обережно вправити хребці. Про доцільність вправлення хребців скаже лікуючий лікар, який і робить призначення на масажні сеанси.

Які види масажів допустимі при грижі хребта або поперекового відділу?

Класичний масаж всього тіла

У даному вигляді масаж активно використовується, основна техніка – погладжування. Також застосовуються елементи точкового масажу. Рух, що використовуються в цьому виді масажу, спрямований на розтягування хребта і зменшення тиску на пошкоджений диск.

Лікувальний масаж спини

Тут точково опрацьовується проблемна ділянка і ділянка навколо нього. Масажист підбирає індивідуально техніки при лікувальному масажі при грижі поперекового відділу хребта.

Масаж стоп

Ми вже говорили, що грижа хребта часто згубно впливає на кінцівки. І найчастіше – це стопи. Масаж ніг при грижі масажист робить точково, впливаючи на активні точки, кожна з яких відповідає за стан певного органа або системи організму.

Якщо у Вас виникли питання по масажу при наявності або хребетної грижі поперекової, ми завжди готові проконсультувати. На першому масажному сеансу масажист визначить необхідний вид масажу індивідуально для Вас, а також визначить тривалість масажного курсу для відновлення ураженої ділянки і поліпшення загального стану організму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / 3,75

Голосов: 4