Чи можна робити масаж при застуді?

Припустимо, Ви справно ходили на масаж і вирішили пройти курс. Але, несподівано «прийшов» вірус або застуда та ще й з температурою. Що робити в такому випадку? Чому не можна робити масаж при температурі? Краще перенести масаж до того часу, коли температура тіла прийде в норму. Запальний процес в організмі і так дає сильне навантаження на органи і системи, а посилення цієї навантаження краще не зробить. А от масаж при застуді при умові нормальної температури тіла показаний до застосування. Можна навіть сказати, що масаж при застуді настійно рекомендовано. І на це є ряд причин. Хочете, прямо зараз розберемося? Почнемо.

Масаж при застуді дорослому

Так, будемо говорити про дорослих і дорослому організмі. Якщо мова йде про дитину, перед сеансом краще проконсультуватися з педіатром, а також масажистом. Отже, чи можна робити масаж при застуді дорослому? Основне завдання масажу при застуді – прискорити процес одужання. Досвідчений масажист відмінно знає, як це зробити і з задоволенням допоможе Вам якомога швидше позбутися від таких малоприємних супровідників застуди:

 • Нежитю
 • Кашлю
 • Ломоти у м’язах та дискомфорту в суглобах
 • Головного болю

Одна з найважливіших завдань для масажу при застуді – прискорити процес виведення шлаків з організму. Разом зі шлаками організм «покинуть» продукти обміну, які вже абсолютно не потрібні для здорового функціонування організму.

Які масажі можна робити при застуді?

Загальний масаж всього тіла. Найбільше увагу масажист приділяє верхній частині спини та грудної клітини (так як бронхи особливо потребують терапевтичного впливу, особливо, якщо є кашель). Сила масажу і техніки, які буде використовувати спеціаліст, повністю залежать від індивідуальних потреб організму. Перед тим, як приступити до масажу, фахівець з’ясує симптоми і буде максимально впливати на ті точки, які активізація яких сприятиме максимально швидкому одужанню організму.

Серед основних прийомів загального масажу всього тіла:

 • Погладжування для підготовки шкірних покривів
 • Розтирання з різним ступенем натискання
 • Хлопки (спина)
 • Вібрація для розігрівання тканин

Найчастіше масаж починається і закінчується погладжуванням. Це дуже важливо, так як після закінчення сеансу тіло повинно залишатися в стані максимального спокою і релаксу. Стресу тут не місце, адже ми працюємо на відновлення і одужання організму.

 • Масаж спини. Він також рекомендований при застуді. Зони, які опрацьовуватимуться, визначає вже сам фахівець. Як правило, це верхня частина спини. Ще чудово підходить масаж спини в тому випадку, якщо є м’язовий біль або напруга.
 • Масаж голови. А ось це – справжнє задоволення і неповторний релакс. Доводилося пробувати особисто? Якщо ні – все поправимо, і пора записатися на масаж голови. Такий вид масажу рекомендований при наявності головного болю. Як правило, застуда часто супроводжується головним болем. Хочеться її терпіти? Ні, звичайно. Хочеться якомога швидше одужати і повернутися в стрій і колишній активний режим.
 • Тайський масаж стоп. Не секрет, що на стопах розташовані точки, які відповідають за активізацію того чи іншого органу/системи. Досвідчений масажист чудово володіє цими точками і зможе зробити з хворої людини вже за 2-3 сеансу абсолютно здорового і щасливого. Більше того: масаж стоп рекомендований. Якщо Ви хочете оздоровити організм – спробуйте тайський масаж стоп, не пошкодуєте.

Як бачите, при застуді масаж рекомендований і навіть дуже необхідний. Якщо потрібно швидко відновитися, і абсолютно не хочеться відлежуватися вдома – записуйтеся на масаж. Не знаєте, який масаж вибрати? Фахівці завжди підкажуть, враховуючи індивідуальні особливості та потреби Вашого організму. Головне – знайти час для себе і свого здоров’я, щоб відчувати себе чудово, швидко позбувшись від нежитю, кашлю або головного болю (вони Вам абсолютно не потрібні, це точно).

На всі питання ми готові відповісти, а також допоможемо з вибором масажу, який максимально підійде Вашому організму і принесе йому колосальну користь вже з першого сеансу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / 3,78

Голосов: 9