Як робити масаж спини

Біль у спині може стати серйозною проблемою, але якщо вчасно подбати про здоров’я – проблему можна усунути. Масаж спини – найефективніший засіб у боротьбі з болючими відчуттями в м’язах спини. Причиною болю може бути травма, м’язове розтягнення, защемлення корінців спинного мозку, хронічна втома і т. д. Часто надмірні фізичні навантаження або неактивний спосіб життя, можуть давати навантаження на спину, і в таких випадках професійний масажист знайде рішення проблеми, а Ви будете почувати себе набагато краще вже після першого сеансу. Якою б не була причина болю в спині, якісний масаж дозволить впоратися з проблемою і поліпшити самопочуття вже після першого сеансу. Дуже важливо правильно визначити джерело проблеми і прийняти потрібні заходи для її усунення. Звичайно, професійний масажист знає, як Вам допомогти повернути здоров’я спині в повній мірі.

Основні показання до масажу спини

Боротьба з остеохондрозом, хронічною втомою або усунення спортивної травми? Є ряд показань для виконання масажу спини, і ми приділимо їм окремо увагу. Масаж спини принесе виняткову користь, якщо він буде спрямований на усунення конкретно Вашої проблеми. Масажист визначить проблему і запропонує курс, який підійде саме Вам і дозволить досягти бажаного результату. Отже, визначимося коли потрібно звертатися в масажний салон за допомогою.

В яких випадках масаж спини необхідний?

Біль у спині. Одна з найпоширеніших причин, через які люди звертаються в масажний кабінет. Якщо Ви відчули біль або дискомфорт у спині, не потрібно затягувати з відвідуванням масажного кабінету. Проблема може ускладнитися, а її рішення вимагає більшої кількості часу і зусиль. Біль в спині можуть давати защемлення корінців спинного мозку, а може бути і м’язове перенапруження. Проконсультуватися Ви можете у масажиста, а при необхідності, пройти обстеження для отримання точного діагнозу і безпомилкового визначення відновлювального масажного курсу.

Синдром хронічної втоми. Ті, хто багато часу проводить за комп’ютером, автоматично потрапляють у зону ризику. Так, недолік фізичного навантаження може негативно позначитися на спині. Постійне сидяче положення (і, найчастіше, спина згорблена) провокує синдром хронічної втоми, який доставляє дискомфорт.

М’язова гіпотонія. Чому м’язовий тонус ослаблений? Це може бути проблема генетичного походження або ж отримана у процесі надмірної кількості інтелектуальної праці (вище ми говорили про важливість фізичних навантажень для спини).

Сколіоз. Одна з найпоширеніших проблем у школярів, а також офісних працівників. Викривлення хребта може дати малоприємні ускладнення на внутрішні органи, а цього допустити не можна. За допомогою масажу повністю розслабляються м’язи спини, і усувається викривлення.

Остеохондроз. Дане захворювання вражає хребетні диски й обмежує рухливість. Звичайно, супроводжується остеохондроз сильним болем, який в нічний час посилюється. Масаж при остеохондрозі дасть можливість зняти больовий синдром і розслабити м’язи. Як правило, призначається індивідуальний лікувальний курс масажу спини. Кількість сеансів залежить від серйозності захворювання.

Протипоказання:

 • інфекційні захворювання у стадії загострення
 • проблеми згортання крові
 • венеричні захворювання
 • туберкульоз
 • захворювання психічного характеру
 • травми м’яких тканин і кровотечі
 • пошкодження кістки
 • ушкодження (переломи) хребця
 • хронічний остеомієліт

Які бувають види масажу спини?

Ефективність масажу спини буде залежати від обраного виду. Правильно зроблений вибір? Професійний масажист запропонує Вам потрібний вид масажу, дізнавшись про Вашу проблему і виключивши наявність протипоказань.

2 основних види масажу спини:

 • лікувальний;
 • розслабляючий;
 • Види лікувального масажу:

Види лікувального масажу:

Класичний найпоширеніший вид. Такий масаж може проводитися при наявності багатьох захворювань, і він практично не має протипоказань. В класичний масаж входить декілька основних технік: поглажування, розтирання, вібрація, розминання, поплескування.
Точковий Масажні рухи спрямовані на рефлекторні точки. Через них опрацьовується конкретна проблема, а також можливе відновлення здоров’я внутрішніх органів. Самі рефлекторні точки відповідають за роботу внутрішніх органів, тому такий масаж вважається одним з найбільш ефективних при ряді захворювань.
Вакуумний (баночний) Апаратний вплив на шкіру і м’язи. Значно покращує кровообіг і лімфовідтікання. Відкриває всі пори і організм позбавляється від токсинів. Покращує метаболізм, тонус м’язів, зняття болю.
Гідромасаж Такий масаж відноситься до апаратних видів, а на спину впливають струмені води з різною силою (сила впливу підбирається індивідуально). Проводитися в спеціалізованих СПА центрах.
Вібраційний За допомогою такого масажу досягається вібрація потрібної амплітуди і частоти, що особливо ефективно при наявності захворювань органів дихання. Наприклад, при хронічному бронхіті, такий масаж буде ефективний і корисний при регулярному виконанні.
Лімфодренажний Покращує стан шкіри. Такий вид масажу дозволяє зробити шкіру більш пружною. Зменшує набряки, зміцнює імунітет.
Спортивний Травми у спорті, на жаль, дуже часто зустрічаються. Навіть якщо Ви не займаєтеся професійним спортом, є ймовірність заробити травму іншим способом, а пошкодження спини тягнуть за собою серйозні наслідки. Крім того, спортивний масаж рекомендований в якості терапії для зняття м’язового розслаблення і при підготовці до змагань або тренувань з метою запобігання можливих травм і розтягувань. Ділитися на підпри

Розслабляючий масаж спини може проводитися з метою профілактики або ж для зняття м’язової напруги. Причиною м’язової напруги може стати надмірне фізичне навантаження, і навіть її відсутність (сидяча робота). У будь-якому випадку, якісний розслабляючий масаж – це кращий спосіб позбутися від неприємних відчуттів в спині і дискомфорту.

Правильний масаж спини, основні правила

Масаж спини принесе користь тільки в тому випадку, якщо він буде професійним. Тут неприпустимі помилки або експерименти. Важливо знайти професіонала, який допоможе досягти бажаного ефекту.

5 правил ефективного масажу

 1. масаж спини починають з нижньої частини і йдуть вгору, до плечей.
 2. зовнішня частина долоні використовується при масажі спини вниз і внутрішня – при масажі спини вгору.
 3. розтираючи рухи виконуються по ходу довгих волокон м’язів спини.
 4. область хребта не масажується.
 5. починається і закінчується масажна процедура акуратним погладжуванням.

В залежності від проблеми, масажист буде використовувати ті чи інші масажні прийоми. Ми вже згадували про них вище, зупинимося зараз на кожному окремо.

 • Погладжування. Мета такого прийома – розслабити м’язи. Починається погладжування всієї долонею по напрямку від попереку до шиї і плечей.
 • Розтирання. Такий прийом покращує кровообіг, і виконується зигзагоподібними рухами зверху вгору.
 • Поплескування. Не у всіх масажі воно припустиме. При наявності травм або уражень м’яких тканин, така техніка не використовується.
  Проводяться поплескування зовнішньою поверхнею кисті.
 • Розминання. На перший погляд здається, що це дуже схоже на прийом «розтирання». Але прийоми лише співзвучні. Під час такого масажу, одна рука кладеться на іншу і таким чином збільшується тиск при виконанні масажу. Рухи робляться колоподібно.
 • Вібрація. Тут задіяний вказівний і середній палець, а рухи проводяться максимально швидко.

Результативність масажних процедур буде залежати від правильності обраного виду та правильності застосування масажних технік. Звичайно, професійний масажист не допустить помилку, і Ви будете повністю задоволені результатом.

Де зробити масаж спини?

Це можуть бути домашні або салонні процедури, але тут важливо враховувати, що спина – одне з найскладніших місць для масажу, і помилки в процедурі можуть мати неприємні наслідки для здоров’я.

Краще всього записатися в масажний салон, і отримати дійсно якісний результат з безпекою для власного здоров’я. Якщо Ви ще ніколи не відвідували наш масажний салон, ознайомтеся з відгуками про самом салон і його фахівців. Виберете фахівця ще до запису з допомогою відгуків чи ж зверніть увагу на рекомендації вже при записі у салон. У будь-якому випадку, Вам відправлять до масажиста, який має потрібну Вам спеціалізацію. При записі на сеанс враховується Ваша проблема і Ваші особисті побажання.

Середня тривалість масажу: 30-45 хвилин

Перший сеанс може тривати меньше. Він може бути ознайомчим або ж більш скороченим з урахуванням Вашої особистої проблеми, з якої Ви звернулися в салон. Тривалість процедури визначає масажист після ознайомлення з Вашою проблемою і отримання точного діагнозу.

Бажаний курс: 10 масажів.

Саме така кількість сеансів вважається оптимальною для досягнення майбутнього результату. Якщо мова йде про класичний або розслаблюючий масаж, поліпшення будуть відчутні вже після першого сеансу. Ви відчуєте легкість у м’язах, а загальний стан спокою – також результат якісного масажу спини.

Кількість сеансів може змінюватись в залежності від потреби. Наприклад, якщо Ваша діяльність пов’язана безпосередньо з навантаженням, спрямованої на шийно-комірцеву зону, 10 масажних процедур – це мінімально рекомендована кількість. Крім того, фахівці рекомендують робити масаж спини регулярно, якщо професійна діяльність пов’язана з навантаженням на шийний відділ і хребет. Важливо не чекати больових відчуттів, а своєчасно запобігати їх, вибираючи в якості дієвої профілактики. Навіть після робочого дня Ви можете сходити на процедуру і отримати повноцінне розслаблення м’язів і зняти накопичені за день навантаження.

Якщо Ви проходите масажні сеанси окремими курсами (наприклад, 10 сеансів), кращого за все повторювати ці сеанси мінімум 2-3 рази в рік. Так Ви збережете своє здоров’я і значно поліпшити, якщо вже є проблеми зі спиною, які Вас турбують.

Масаж спини в Києві, вибір за Вами

Відвідавши масажний салон Михайла Гузь, фахівці проведуть детальну діагностику і запропонують Вам найбільш підходящий вид масажу і потрібну тривалість курсу. Кожна проблема – індивідуальна. І тільки індивідуальний підхід використовується професійними масажистами при роботі з клієнтами.

Одна з основних помилок – очікувати хворобливих симптомів. Якщо Ви знаєте, що щодня отримуєте надмірне навантаження на шийний відділ і спину, знайдіть час для підтримки власного здоров’я. Набагато краще подбати про здоров’я заздалегідь, ніж займатися тривалим відновленням.

Профілактичний чи лікувальний масаж спини повинен приносити Вам результат у вигляді гарного самопочуття. Деякі техніки, які використовуються для масажу, можуть створювати некомфортні відчуття, але це лише в тому випадку, якщо того вимагає сама проблема і рівень її складності. Грамотний масажист зробить для Вас індивідуальний підбір масажного курсу і підбере потрібний вид процедури.

Знайти час на відвідування масажного салону дуже просто, навіть якщо Вам зараз здається, що на це абсолютно немає часу. Пам’ятайте головне: якісний масаж – це основа Вашого здоров’я і відмінного самопочуття, і він вартий того, щоб знайти час і відвідати салон з користю для тіла і душі. Записуйтеся на процедуру в зручний час. Це може бути будній чи вихідний день. Графік підбирається під Вас, тому Ви зможете пройти повноцінний курс з досягненням потрібного результату.

Проявіть турботу про власне здоров’я, і Вам ніколи не доведеться зіткнутися з проблемами спини. І, навіть якщо вони Вам знайомі, професійний масажист знає, як вирішити Вашу проблему і повернути здоров’я.

У нас на сайті Ви зможете замовити масаж спини онлайн або зателефонувавши за телефоном, ми завжди раді допомогти вирішити вашу проблему. Приходьте, ми Вас чекаємо

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / 3,75

Голосов: 4